Bitcoin Cash Yatırımı Mantıklı mı? Bitcoin Cash Kredi Kartı ile Alınır mı?

By | October 26, 2017

Bitcoin Cash Nedir, Nasıl Yatırımı Yapılır?

 

Bitcoin Cash, Bitcoin Gold öncesi bir bitcoin hard fork’u yani sert çatallanması 🙂

 

Bitcoin İyileştirme Önerisi (BIP) 91’de, bitcoin madencileri, 20 Temmuz 2017’de lehinize% 97 oy verdi. Bitmain Garanti mühendisi James Hilliard’ın önerisi, Ayrılmış Tanık’yı (SegWit) etkinleştirmekti.

Şu anda 330 dolar civarında. Bitcoin varken neden buna yatırım yapalım, Bitcoin cash alalım diyebilirsiniz.

 

Neden Bitcoin cash satın almalıyız?

Bitcoin topluluğunun bazı üyeleri, blok büyüklüğü sınırını artırmadan BIP 91’i benimsemenin, konuyla yüz yüze görüşmeyi erteleyebileceğini ve bitkinin bir işlemsel para birimi yerine sayısal bir yatırım olarak kullanılmasını isteyen kişileri tercih ettiğini hissetti.
9 Ağustos’ta orijinal zincirde bitcoine göre, % 30 daha fazla kâr sağlandı. Çatal, daha yüksek bir blok boyutuna izin verdiği halde, 9 Ağustos 2017 tarihinden itibaren orijinal zincirin çatal zincirinden 920 MB daha büyük olması nedeniyle blok üretimi çok yaygındı. Birkaç zorluk ayarlaması nedeniyle ya zincirleme madenciliğin karlılığı art arda değişti ve 30 Ağustos 2017 itibarıyla Bitcoin Kasa zincirinde, yüksek kârlılık dönemleri çeken, orijinalinden daha fazla 1.500 blok daha çıkarıldı  önceki toplam işlem gücü ile orantılı olarak önemli miktarda madenci, zorluk düzeltme algoritmasının telafi edebileceğinden çok daha hızlıdır

Bitcoin Cash’in 1 Ağustos için zor bir çatal olarak uygulanmasını ilan ettiler. Bu tarihteki döviz parasının işlem tarihini devraldı, ancak sonraki tüm işlemler ayrı kaldı. Blok 478558 son ortak blok ve bu nedenle ilk Bitcoin Nakit blok 478559 oldu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *