Monero Almak ya da Almamak! Monero Yatırımı Nasıl Yapılır?

By | October 26, 2017

MONERO nedir, ne değildir?

Monero favori coinimdir ve o yüzden pozitif ayrımcılık yapacağım 🙂

 

Monero (XMR), Nisan 2014’te Bytecoin (BCN) tarafından forked edilen, Windows, Mac, Linux, Android ve FreeBSD’de çalışan gizlilik, yerel yönetim ve ölçeklenebilirlik üzerine odaklanan açık kaynaklı bir kriptokrasidir.

 

Monero başlangıçta Bit’in bir bileşimi olan BitMonero ve Bitcoin’deki gibi Monero ve Monero (tam anlamıyla Esperanto’da “para” anlamını taşıyan) adı altında başlatıldı. Beş gün sonra toplum, adının sadece Monero olarak kısaltıldığını seçti.
Bitcoin’in türevleri olan birçok kripto para biriminin aksine, Monero, CryptoNote protokolünü temel alır ve blok zinciri karmaşasına ilişkin önemli algoritmik farklılıklara sahiptir.
Eylül 2014’te, Monero, şifreleme ağına karşı gerçekleştirilen alışılmadık ve yeni bir saldırıdan kurtuldu.
Monero, 2016 yılında Temmuz 2027’de kolluk kuvvetleri tarafından kapatılan büyük karanlık pazar AlphaBay  tarafından 2016 yılında kabul edilmesinin kısmen de olsa, 2016 yılı boyunca piyasa değeri ve işlem hacminde hızlı bir büyüme yaşadı.
10 Ocak 2017’de, Bitiş Özeti geliştiricisi Gregory Maxwell’in Gizli İşlemleri algoritması kabul edilerek, işlem yapılan miktarları gizleyen, Ring Signatures’in geliştirilmiş bir versiyonu ile birlikte, Monero’nun gizlilikleri daha da güçlendi.

 

Monero Yatırımı Yapalım mı?

Şu anda 90 dolarlarda ama mükemmel cüzdanı ile bitcoinin 6000 dolar olduğu yerde çok yükseklerde olması lazımdır. Üstelik madenciliği de mümkün!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *