Kredi kartı ile nasıl coin alınır? Changelly Kullanımı Güvenli mi?

By | November 6, 2017

Visa ya da mastercard ile coin almak istiyorsanız sanırım Türkiye’deki tek alternatifiniz Changelly.com

Bu site sayesinde an itibariyle USD ve Avro kullanarak 35 farklı coin satın alabiliyorsunuz. Bu coinler: bitcoin, litecoin, ripple, Ethereum, Ethereum Classic, Waves, First Blood coin, bytecoin vb.

Burada da şöyle bir sıkıntı var:

  • Site Türkçe desteklemiyor.
  • Kredi kartı çok fazla komisyon alıyor
  • Indacoin diye bir siteye yönlendiriyor ve buradan kredi kartınızla selfie çekip göndermeniz falan isteniyor ki ben coin alırken bu kadar ıvır zıvır ile uğraşmadım açıkçası siz de bu adımı sallayın.
  • İlk coin almanızda size coini yolluyor ancak sonrasında 4 gün kadar bir süre size sistemi kapatıyor ve aşağıdaki koşulları uyguluyor:

Banka kartı ödemelerinde herhangi bir kısıtlama var mı?

Her ne kadar genel olarak herhangi bir miktarı değiştirebilirsiniz olsa da, banka kartlarıyla ilk birkaç işleminiz için bazı şartlarımız vardır:

ABD, Kanada ve Avustralya – İlk işlem için 50 ABD doları limit, bir sonraki satın alma 4 gün içinde (100 ABD doları limit), ilk satın alımın ardından 7 gün sonra 500 ABD doları olarak gerçekleşebilir. İlk haftada en fazla 3 ödeme. Bir ay içinde sınır yoktur.
BDT bölgesi (Rusya / Ukrayna / Beyaz Rusya / Kazakistan / Ermenistan / Gürcistan) – İlk işlem için 200 ABD doları limit. Bir sonraki sınır artışı 24 saat içinde yapılabilir. İlk haftanın toplam limiti 2000 $, ilk ay için 10000 $ ‘dır.
AB ve diğer ülkeler – İlk işlem için 100 ABD doları limit, bir sonraki alım 4 gün içinde 200 ABD doları sınırla yapılabilir. Ve ilk satın alındıktan 7 gün sonra 500 dolar. İlk haftada 6’dan fazla ödeme yapılmamaktadır. Bir ay içinde sınır yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *