Bitcoin 500 bin dolar olur mu?

By | June 5, 2017

Bitcoin, 2600 dolar sınırını geçti. Şu anda hayal olarak görülen 500 bin dolar seviyesine 2030 yılında gelebilir mi?

 

Ünlü analist Jonathan Garber bu olasılığı uzak görmüyor:

 

Bitcoin, son yedi yılda altı tanesinde dünyada en çok performans gösteren para birimi olmuş ve sıfırdan 1,600 dolara yükselen yeni bir değere ulaşmıştır.

Snapchat’daki ilk yatırımcı Jeremy Liew ve Blockchain’in CEO’su ve kurucusu Peter Smith’e göre, kriptokrasitenin potansiyelinin hiçbir yere yakın olmadığı belirtildi.

İkili, Business Insider’a gönderilen bir sunumda, 2030’da bitkisel patlama ihtimalini 500.000 dolara çıkardı.

Onların argümanları, bitcoin’e olan artan ilgiye dayanıyor:

Bitcoin tabanlı havale

Dünya Bankası’nın verdiği bilgiye göre, havale transferleri ya da yabancı ülkelere yapılan elektronik para transferleri , son 15 yılda neredeyse iki katına çıktı ve brüt dünya ürününün% 0,76’sına ulaştı .

İkili, “Para gönderen gurbetçilerin evde ucuz bir alternatif bulduğunu ve bitkisel hareketsizlik oranının daha yüksek bit eşliğinde bir farkındalık ile hızla artacağını varsayıyoruz” dedi.

Belirsizlik

Liew ve Smith, İngiltere, ABD ve gelişmekte olan ülkelerdeki artan siyasi belirsizliğin bitkisel hayatı artırma konusunda yardımcı olacağını söyledi.

İkili, “Bitcoin farkındalığı, yüksek likidite, ulaşım kolaylığı ve jeopolitik risklerin devam etmesiyle piyasa performansının devam ettirilmesi, bitcoin’i bir tüketici ve yatırımcı seviyesinde yatırım yapmak için güçlü bir rakip haline getireceğine inanıyoruz” dedi.

Mobil penetrasyon

Liew ve Smith, dünyanın akıllı telefonlarla daha fazla bağlandığı bir dönemde, önlem alınmayan işlemlerin yüzdesinin önümüzdeki 10 yıl içinde% 15’den% 30’a çıkacağını söyledi.

Küresel akıllı telefon penetrasyon oranı% 63 olup, akıllı telefon kullanıcılarının toplam sayısı 2020 GSMA, dünya çapında mobil operatörlerin menfaatlerini temsil eden bir ticaret vücudu tarafından 1 milyar artması beklenmektedir diyor bu kullanıcıların% 90’ı gelecek gelişmekte olan ülkeler.

Bu neredeyse herkesin cebinde bir banka olmasını mümkün kılar ve bu da kemirgen için bir destek sağlamalıdır. Liew ve Smith, dövüşmeyen tüm hareketlerin% 50’sini bit eşiğinin oluşturabileceğini söylüyor.

Liew ve Smith’in kullandığı temel model sürücüleri şunlardır:

  1. 2017’de 1.000 dolara bir fiyat.
  2. kullanıcıları şu andan 2030 yılına kadar 61 faktör büyüyor. “Başka bir deyişle, 2030 yılında bitkinin 500.000 dolardan görülebilmesi için Çin nüfusunun dörtte biri civarında (veya dünya nüfusunun% 5’i) bir grup bitmiş kullanıcıya ihtiyacımız var. , “Liew ve Smith, Business Insider’a verdiği demeçte.

    Bitcoin’in kullanıcı ağı 2013’te 120.000 kullanıcıdan 2017’de 6.5 milyon kullanıcıya veya yaklaşık 54 faktörle büyüdü ve bu sadece başlangıç ​​olabilir. Bu büyüklüğün büyümesi, 2030’da 400 milyon kullanıcı anlamına gelecektir.

  3. Kullanıcı başına tutulan bitkinin ortalama değeri 25.000 doları bulacaktır. Lizard ve Smith, “Kurumsal yatırımcı nakit paranın nakit olarak bitkisel ticareti ve bitkisel kaynaklı ETF’leri artırdığını düşünüyoruz, ortalama bit değerinin Bitcoin tutarı başına yaklaşık 2500 dolara yükseleceğini düşünüyoruz” dedi. Şu anda, bitcoin’in 16.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile, 6.5 milyon kullanıcısının her biri 2.515 dolarlık bit eşin tutuyor.
  4. Bitcoin’in 2030 pazar payı, tutulan ortalama bit değeriyle çarpılan bit yükselme tutacağı sayısına göre belirlenir.
  5. Bitcoin’in 2030 arzı yaklaşık 20 milyon olacak.
  6. Bitcoin’in 2030 fiyatı ve kullanıcı sayısı sırasıyla toplam 500,000 dolar ve 400 milyon dolar olacak. Fiyat, 10 trilyon dolarlık piyasa kapağını alarak ve 20 milyon sabit para arzıyla sabit arz ile bölüştürülerek bulundu.

Ancak bir çok şey yanlış gidebilir. Bitcoin’u çevreleyen haberler geç saatlerde oldukça negatif olmuştur.

Sorumlu olan Çin, ticaret neredeyse% 100’üne Bitcoin içinde, olmuştur çökertme ticaret üzerine. Üç büyük borsa yakın bir tarihte tüm işlemlerde% 0.2’lik bir ücret bildirdi ve işlem hesaplarından para çekme işlemlerini engelledi .

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, iki döviz bozdurma fonunu reddetti ve gelecekte başka bir fon üzerinde karar vereceğini açıkladı. Onaylanması beklenmiyor.

Bununla birlikte, Smith, bitsozu hala erken aşamalarında olduğunu söyledi.

“SEC’nin karar vermesi bizim için bir sürpriz değildi,” dedi Business Insider. “Böyle bir onay almak” uzun sürebilir.

“Bu arada, bitcoin’in satın alınması ve tutulması zaten basittir ve varlık artmaya devam ederken çevredeki ürünlerin geliştirilmesinde ve kullanılmasında bir artış görmeye devam edeceğiz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *