Siacoin nedir? Siacoin Yatırımı Mantıklı mı?

By | June 5, 2017

Siacoin altcoinlerin yeni gözdesi. siacoine yatırım yapılır mı? siacoin alınır mı?

Siacoin nedir, ne değildir?

 

Sia aktif olarak geliştirilmiş merkezi olmayan yeni bir depolama platformudur. Tüm dünyadaki kullanıcılar, disk merkezileştirilmiş bir ağ oluşturmak için bilgisayarlarından disk depolama alanına katkıda bulunurlar. Siacoin’li olan herkes bu ağdan depo kiralayabilir ve ev sahiplerine katkıları ödenir. Akıllı sözleşmeler, silinme kodlaması ve şifreleme kombinasyonu, güvenli, özel
ve güvenilir bir merkezi olmayan depolama sağlar. Bugün Sia’yı indirebilir ve kullanabilirsiniz!

Sia.tech’teki blockchainde bulunan akıllı bir sözleşme, şifreli kanıt belgelerini kullanarak, barınakları yalnızca sözleşmenin tüm süresi boyunca tuttuğunda ödenmesini sağlar . Reed Solomon kodları gibi silme kodlarının kullanılması, ağdaki ana bilgisayarların çoğu güvenilmez veya sık sık kesintiye uğramış olsalar dahi yüksek dosya çalışma süresini garanti eder.
Tüm veriler, istemci tarafından şifrelenir ve ana bilgisayarların dosyaların içeriğini gizlediğini ve hatta dosyanın dosya boyutuna dayalı olabileceğini tahmin etmesini önler .

Sia ağının dağılmış doğası, gecikme, verimlilik, güvenilirlik ve güvenlik açısından birçok optimizasyona olanak tanır. Sia şebekesinin merkezi olmayan yapısı, depolamaya sahip olan herkesin ödemeyi almasına, giriş engeli düşmesine ve bulut depolama alanının genel fiyatının düşmesine olanak tanır.

 

Siacoin alınır mı?

 

Bir altcoin olarak siacoin değerlendirilebilir. Sadece altcoin olmasına rağmen cloud olayına girmesine bence gerek yoktu. Cloud depolama hizmeti veren drive, yandex gibi birçok hizmet varken neden böyle dosya depolama hizmeti? Mantıksız geliyor. Şu an için siacoine yatırım yapılır mı? Bu sorunun cevabını vermek zor ama altcoinlerden an itibariyle en güçlülerinden olduğu kesin.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *