ByteCoin Almak Mantıklı mı?

By | October 25, 2017

ByteCoin ilerinin sürpriz e-para birimi olabilir!

Hala premine olduğu konuşuluyor!

Lansmandan beri, çok değerli işlemler ve birkaç güvenlik güncelleştirmesi de dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler yapıldı. 2013’te, CryptoNote Java’nın orijinal uygulaması C ++ kullanılarak yeniden yazıldı. Bytecoin blok zincir, doğrudan havale ile ilgili olmayan ek bilgiler içermektedir: birkaç blok, üniversitelerin coğrafi koordinatlarını, eğitim kurumlarını diğer binalar arasında kapsamaktadır. 11 Ağustos 2012’den bu yana oluşturulan bloklar, Cyphernomicon, Neuromancer William Gibson ve diğer yazarların tekliflerini içeriyor.
31 Mart 2015’te Bytecoin geliştiricileri, gelecekteki birkaç bülten için yol haritalarını açıkladı. Diğerleri arasında aşağıdaki gelişmeler belirtildi: [3]
binlerce işlemi aynı anda alıp gönderebilen ödeme ağ geçidi
masaüstü GUI cüzdan yazılımı (birkaç hafta sonra Nisan 2015’te piyasaya sürüldü)
Diğer yazılımlarla entegrasyon için birçok API katmanı
blok gövdeli takma ad sistemleri
blok-tabanlı varlıkları
gömülü turing-tam dil ile akıllı sözleşmeler [4]
15 Aralık 2017’de izlenemeyen belirteçler geliştirilmesi planlanmaktadır. [5] [6]
Özellikler [değiştir]
Bytecoin açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Kripto para birimi, İş Kanıtının ilkesini kullanır (“İş performansının belgesi”).
Bytecoin’deki madencilik algoritması, x86 mikroişlemcileri için AES komut sistemini aktif kullandığı ve GPU’daki madenciliği Bitkon’dan daha az etkili kılacağı için büyük miktarda bellek kullandığı konusunda farklılık göstermektedir. [7]
Benzersiz CryptoNight algoritmasını kullanır. Algoritmanın özü bugün için maksimum anonimlik sağlayan halka imza içerisindedir. Protokolün kriptografik temeli Ron Rivest, Adi Shamir ve Yael Taumann tarafından 2001’de oluşturuldu ve E. Fujisaki ve K Suzuki tarafından 2007’de tamamlandı. İmzalama algoritması olarak Amerikalı matematikçi Daniel Bernstein tarafından önerilen EdDSA şeması kullanıldı. Ek hareket şaşırtması bu temele eklendi.

CryptoNote protokolündeki işlem karmaşıklığı
CryptoNote ve protokole karıştırılan karıştırma nedeniyle, pasif karıştırma sağlanır: sistemdeki tüm işlemler anonimdir ve sistemdeki tüm katılımcılar yakalama durumunda makul bir inkar edilebilirliği kullanabilirler. [8]
Bytecoin tamamen anonim altkoyain ilan ediyor. Bytecoin aşağıdaki özellikleri talep ediyor:
Sınırsız anlık uluslararası ödemeler: Bytecoin ağı Internet kadar hızlı çalışır. Ödeme için onay alınması gerektiği için ödemelerin işleme koyulması biraz zaman alır. Bytecoin, işlemlerin yaklaşık 2 dakika içinde işlendiğini iddia ediyor.
Güvenlik: Bytcoin “kullanıcı parasını güvenli ve modern şifreleme algoritmaları ile koruyor” “saldırıya uğramıyor”. [Kaynak belirtilmemiş] Bytecoin’in yaratıcıları, bir kripto para biriminin koparılmasının “pahalı bir elektrik enerjisi ve bilgi işlem gücü gerektireceklerini savunuyorlar. süper.”
Kişisel verilerin güvenliğini sağlamak: Bytecoin, verilerinizi bir gün açıklamamak istemeniz durumunda “finansal işlemleriniz ve cüzdanınızın bakiyesi hakkında bilgi edinmenin kesinlikle mümkün olmadığını” belirtmektedir. Yalnızca kullanıcı, iş ortaklarının ve üçüncü tarafların görebileceği verileri yönetebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *