DogeCoin Nedir? DogeCoin Yatırımı Yapılır mı?

By | October 25, 2017

DogeCoin nedir?

DogeCoin biraz espri olarak başlayıp sonra ciddileşen bir kriptopara birimi. Madenciliği mümkün.Dogecoin, 19 Aralık 2013’te 72 saat içinde yaklaşık 300 oranında değer kazandı ve günde 0.00026’dan 0.00095 $, günde bir milyondan fazla Dogecoin aldı.  Bu büyüme, Çin menşeli bankaların Çin Yuan’ını bit yelpazesi ekonomisine yatırmalarını yasaklayan bit yosununun ve diğer kripto para birimlerinin çılgın olduğu bir dönemde meydana geldi. Üç gün sonra Dogecoin, büyük madencilik havuzlarının madalyonu maden ocağı hazırlamak için gerekli olan çok az bilgi işlem gücünden istifade etme fırsatı yakalaması nedeniyle% 80 oranında düşerek ilk büyük çöküşünü yaşadı.

Dogecoin, bitcoinden daha geniş bir nüfusa ulaşabilecek eğlenceli bir kriptokrasi yaratmayı umut eden Portland, Oregon’dan programcı Billy Markus tarafından oluşturuldu. Buna ek olarak, başta bitkisel paralar olmak üzere diğer madeni paraların tartışmalı geçmişinden uzaklaşmak istedi. Aynı zamanda Sydney’deki Adobe Systems pazarlama departmanının bir üyesi olan Jackson Palmer, fikri bir gerçek yapmak için Front Range Community College’deki bir öğrencinin Twitter’da teşvik edildi.

Nasıl Ortaya Çıktı?

Twitter’da birkaç kez bahsedilen Palmer, dogecoin.com alan adını satın aldı ve madalyonun logosu ve dağınık Comic Sans metnini içeren bir açılış ekranı ekledi. Markus siteyi bir IRC sohbet odasında birbirine bağladı ve Palmer’a ulaştıktan sonra para birimi yaratma çabalarına başladığını gördü. Markus merkezli Doğecoin, mevcut şifreleme davranışı üzerine, Luckycoin, [19], bu davranış daha sonra Mart 2014’te statik bir blok ödülüne dönüştürülmesine rağmen, bir blok madenciliği için alınan rastgele bir ödülün özelliklerini taşıyor.  Buna karşılık, Luckycoin Litecoin’a [21] dayanıyor ve bu da ispat-of-iş algoritmasında scrypt teknolojisini kullanıyor. Scrypt kullanımı, madencilerin SHA-256 bit coin madencilik ekipmanı kullanamayacağı ve madencilik için kullanılan FPGA ve ASIC cihazlarının karmaşık hale getirilmesidir. Dogecoin resmi olarak 8 Aralık 2013’te açıldı. Dogecoin ağı başlangıçta 100 milyar Dogecoin üretmek için planlanmıştı, ancak daha sonra Dogecoin ağının sonsuz Dogecoins üreteceği açıklandı.
Dogecoin topluluğu, onları kaybedenlere para bağışında yardımcı olmak için “SaveDogemas” adlı bir girişim başlattı. Yaklaşık bir ay sonra, kaybedilen paraların tümünü karşılamak için yeterli para bağışlandı. [34] Ocak 2014’e gelindiğinde Dogecoin’in işlem hacmi kısaca bitoine ve diğer tüm kripto para birimlerini bir araya getirdi.  Dogecoin, 25 Ocak 2015 tarihi itibarıyla 13,5 milyon ABD doları piyasa değerine sahiptir.  Nisan 2015 Jackson Palmer, cryptocurrency topluluğundan “uzamış izin” aldığını açıkladı.
24 Aralık 2013’te Hindistan Merkez Bankası, Doğecoin kullanıcılarına ve diğer kripto para birimlerini kendileri ile ilişkili risklerle ilgili olarak uyardı. [29] 25 Aralık 2013’te Dogecoin’in ilk büyük hırsızlığı teşebbüsü, çevrimiçi şifreleme cüzdan platformu Dogewallet’teki bir hack saldırısı sırasında milyonlarca madeni paranın çalınmasıyla ortaya çıktı. [30] Hacker, platformun dosya sistemine erişti ve herhangi bir parayı statik bir adrese göndermek için gönderme / alma sayfasını değiştirdi. Bu olay, Twitter’da en çok bahsedilen altoin haline gelen Dogecoin hakkında Tweetleri çaktı. [33] Dogecoin topluluğunun ihlalinden sonra para kaybedenlerin yardımına yardımcı olmak için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *