Ethereum almak, kredi kartı ile ethereum alınır ve yatırım yapılır mı?

By | October 26, 2017

Şimdi moda Ethereum almak! 300 dolar civarında giden bir para.

Ethereum akıllı sözleşme (komut dosyası) işlevselliğine sahip, açık kaynak kodlu, halka açık, blok tabanlı, dağıtılmış bilgi işlem platformudur.

Ethereum, madenciliği de yapılabilen bir para.

Uluslararası bir ortak düğüm ağını kullanarak komut dosyaları yürütebilen merkezi olmayan bir Turing tam sanal makinesi, Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) sağlar. Ethereum, hesaplar arasında aktarılabilen ve katılımcı düğümlerin gerçekleştirilen hesaplamalar için telafi etmek için kullanılan “eter” isimli bir şifreleme durumu belirtisi de sunmaktadır.

Aslında Ethereum classic’ten hard fork yapılmış bir paradır.

Spesifik bir fiyatlandırma mekanizması olan “Gas”, spam’ı azaltmak ve kaynaklarımızı ağ üzerinde tahsis etmek için kullanılır.

Ethereum, 2013 sonlarında, kriptokinitesi araştırmacısı ve programcısı olan Vitalik Buterin tarafından önerildi. Geliştirme, Temmuz-Ağustos 2014 döneminde bir online crowdsale tarafından finanse edildi.  Yeni forklu versiyon, bu makalenin konusu olan Ethereum (ETH) ve varlığını sürdüren şey Ethereum Classic (ETC) ‘dir.Sistem, 30 Temmuz 2015’te, 11.9 milyon madeni paranın kalabalık için “öngörülmüş” olmasıyla canlı kaldı. Bu, toplam dolaşımdaki arzın yaklaşık yüzde 13’ünü oluşturmaktadır. 2016 yılında, Ethereum, DAO projesinin çökmesi sonucunda Ethereum Classic’i yaratarak iki blok zincire dönüştürüldü.

One thought on “Ethereum almak, kredi kartı ile ethereum alınır ve yatırım yapılır mı?

  1. Ahmet Yeterli

    Changelly.com

    ve

    Cex.io var bunlarda kredi kartı ile satış var ama cex.io’da kredi kartı ile selfie çekmenizi istiyorlar 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *